Egzamin ósmoklasisty

Uczniowie ostatniej klasy szkół podstawowych rozpoczną swoje zmagania od egzaminu z języka polskiego, który odbędzie się we wtorek 25 maja. Kolejny będzie egzamin z matematyki, natomiast sesję egzaminacyjną zakończy egzamin z języka obcego nowożytnego, zaplanowany na czwartek 27 maja.

Wyniki egzaminów w terminie podstawowym uczniowie poznają 2 lipca 2021 roku.

Dla osób, które z ważnych przyczyn nie będą mogły wziąć udziału w egzaminach w terminie głównym, zaplanowano termin dodatkowym. Dodatkowa sesja egzaminacyjna odbędzie się w dniach 16-18 czerwca 2021 roku.

Przystąpienie do egzaminu ósmoklasisty jest warunkiem ukończenia szkoły podstawowej. Jego wynik jest brany pod uwagę przy rekrutacji do szkół ponadpodstawowych. O zakwalifikowaniu kandydata do wybranej szkoły decydują przeliczone na punkty wyniki z egzaminu ósmoklasisty oraz punkty za oceny na świadectwie szkolnym i za inne osiągnięcia ucznia.

Szczegółowy harmonogram.

egz8

egza8

Wszystkie informacje odnośnie egzaminu ósmoklasisty wraz z arkuszami do przećwiczenia  są zawarte na stronach CKE