Nasza biblioteka

Wybrane realizowane projekty

1. W ramach realizacji Priorytetu 3 pod nazwą „Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa” biblioteka dokonała zakupu nowości wydawniczych w ilości -287 książek do SP i 115 pozycji książkowych do gimnazjum. Łącznie biblioteka wzbogaciła się o 412 woluminów

2. "Kochajmy książki"- projekt zawierał miedzy innymi :prezentację multimedialną pt. "Książki , które warto przeczytać", głośne czytanie w klasach I- IV "Godzina bajek", konkurs dla klas II - VI pt. "Wydajemy własną książkę" , konkursy plastyczne poświęcone przeczytanym baśniom, bajkom i ich prezentacja na forum szkoły, konkurs na "Strój w świecie baśni", wkonanie okładki do wybranej książki, inscenizacja "Czerwony Kapturek" na Choinkę Szkolną, głośne czytanie w klasach I-IV na godzinach świetlicowych wybrany fragmentów lektur, baśni, bajek, pisanie recenzji wybranych ksiązek, cykl pracy z książką pt. "Czytamy dziecim", w którym , każda klasa pracowała z wybraną książką przez jeden miesiąc według własnego scenariusza i na zakończenie prezentowała ją na forum całej szkoły w formie prezentacji, czytania wielopokoleniowego, wystawy prac plastycznych, czytania lektur z wykorzystaniem nośników cyfrowych czy spotkania z ulubionym autorem, zachęcając do jej czytania.

3. Spotkanie autorskie z Panią Ewą Nowak - autorką książek dla młodzieży , na które zaproszeni byli również uczniowie gimnazjum szkół gminnych.

4. Narodowe czytanie "Wesela" St Wyspiańskiego